6 Şubat 2016 Cumartesi

Pezevenk Rüyası (Bebek Adımları)

     Ekleyen herkes istisnasız olarak mesaj atıyordu. Kimileri basit bir merhaba, kimileri hayvanca giriş yaparak, kimileri de direkt siklerinin fotoğraflarını göndererek giriş yapıyordu. Bu konuda en garip olanlar hintlilerdi. Kız gördükleri zaman karınca kolonisi gibi profile doluşan hintliler durmadan gül etiketi atıp duruyorlardı.

      Cevap vermeye yaşlı insanlardan başladım. Çünkü en basit onları kandırırım diye düşünüyordum. Düşüncelerimde haksız çıkmadım. Bir iki hoş söz, bir kaç internetten bulunmuş fotoğraf ve bir solo video için para ödemeye hazırdı bu yaşlılar. Parayı daha önce açmış bulunduğum sahte bir paypal hesabına atıyorlardı.

      Paypal demişken mutlaka bahsetmem gereken bir şey var. Milletimizin muhteşem bilgisizliği bu paypal konusunda fazlaca ileri çıkıyor. Hani bilmezsin, bu doğaldır. Fakat elinin altında Google var arkadaş iki araştır bir bak. Yok! Adam karşısında kendisine sahte fotoğraflar gönderen sahte bir profile güveniyor ama koskoca paypala güvenmiyor. Neymiş paypal adamın banka kartı bilgilerini çalacakmış. Yok efendim önce arkadaşına sorup danışması lazımmış paypal güvenli mi diye. Gencinden yaşlısına kadar bu heriflerin %90'ı paypala güvenmeyen insanlar. Bu yüzden %90 daha az kazandım anlayacağınız.

      İsmim gözükür diye adamlara IBAN numaramı vermiyordum. Hesabıma atmden kartsız olarak para yatırıldığında ismimin sadece bir kısmının gözüktüğünü ise sonradan öğrendiğim için böyle bir seçenek de yoktu. Paypal tek çareydi.

     Herkes çakallık yapma peşindeydi. Para göndermeden çağırıyorlar, internetten buldukları para fotoğraflarını atıp "param var"edasında davranıyorlardı. Kimileri de "parayı yatırdım gözükmüyor mu" şeklinde davranıyordu. Ben bunları yemedim tabi ki. Fazla konuşan insanların para vermeyeceğini anladığımdan dolayı lafı uzatanlara siktir çekip yeni hedeflere geçiyordum.

     Bazılarının ilginç istekleri oluyordu. 15-16 yaşında bir genç köpeğim ve kölem olmak istedi. "Beni kapının önüne koy, havlayayım öyle içeri al", "Beni diğer arkadaşlarına köle olarak sat paramı sen al", "Beni köpek maması ile besle" tarzında istekleri vardı psikopatın. Cidden çok garip insanlarla tanıştım bu süre içerisinde. İnsanlar abazanlıktan mı kafayı yiyor, yoksa kafayı bir yerde sıyırdıktan sonra mı abazan kalıyorlar merak ediyorum. Beynimin durduğu bir sürü an yaşadım bu tip heriflerle uğraşırken.

       Bazıları internetten buldukları düşük çözünürlüklü fotoğraflar ile lezbiyen taklidi yaparak çıplak fotoğraf görme peşindeydiler. Bazıları da gerçekten lezbiyendi ve beni lezbiyen sanıp fotoğraflarını atıyorlardı. Buraya bazılarını eklemek isterdim fakat başıma sorun açabilir diye eklemiyorum. Orta yaşlı teyzeler bile profilime ilgi duyup kendi fotoğraflarını, eşleriyle seviştikleri anki fotoğraflarını atıyorlardı.

     İnternet üzerinden diğer dolandırma yöntemlerinden bazılarını da öğrendim. Mesela 0031 ile başlayan numaralar gibi. Bir site üzerinden kayıt oluyorsunuz ve o site size bir numara veriyor. Bu numarayı arayan adamların karşısına siz değil başkaları çıkıyor (muhtemelen reklam). Adamların konuştuğu bir dakika için siz 40 kuruş kazanıyorsunuz. Saniyeler üzerinden hesaplanıyor tabi ki bunlar. Ayın belirli bir gününde de kotanızı doldurmuş iseniz paranız yatıyor.

       Bir başka yöntem de reklamlı kısa linkler. Linkleri kısaltan sitelerden birisine kayıt oluyorsunuz. Herhangi bir şeyin linkini kısaltıp insanların bunlara tıklamasını sağlıyorsunuz. Linke tıklayan insanları bir reklam karşılıyor. Beş saniye sonra geçilebilir hale gelen bu reklam size küçük bir meblağ kazandırıyor. Bunda yapılabilecek en büyük çakallık, bir seks hikayesinin en güzel bölümünde "Devamını gör: kısa link" koymak tarzında olur.  Kısa linklerden güzelce kazanabilmek için yüz binlerce kişiye hitap etmeniz lazım.

     Dolandırma yöntemimi, insanlarla konuşma biçimimi, verdikleri tepkilere göre olayı idare etme biçimimi durmadan geliştiriyordum. İnsanların cinsel açlıklarını kullanmak doğru bir karardı. Profilim maksimum arkadaş sayısına ulaşmıştı ve ben sömürebildiklerimi sömürmeye devam ediyordum. İhtiyacım olan parayı ve biraz da fazlasını kazandım.

    Para bana yetmiş olsa bile bu işten hevesimi henüz tam alamamıştım. İnsanların zaafiyetlerini kullanarak onların paralarını cebe indirmeye devam etmek istiyordum. Fakat internet dolandırıcılığının bir tık daha ötesine gitmeye karar verdim. Gerçek bir pezevenk olmak.

     Ayrıca kafamı kurcalayan çok önemli bir soru vardı.

     Bunca insan neden porno izlemek yerine bu kadar saçma işlere bulaşıyorlardı para ödeyerek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder